، قیمت دلار کاهش یافت و نرخ انواع سکه های طلا بدون تغییر ماند

82336737-71228805

بازار آزاد معاملات ارز و سکه امروز (چهارشنبه) بر مدار ثبات نسبی بود، قیمت دلار کاهش یافت و نرخ انواع سکه های طلا بدون تغییر ماند و فقط سکه بهار آزادی طرح جدید با رشد ۱۵ هزار ریالی رو به رو شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، قیمت دلار آمریکا در بازار آزاد بر اساس معاملات ثبت شده در سامانه سنا که توسط صرافی های مجاز کل کشور انجام می شود در زمان مخابره این خبر به ۳۸ هزار و ۷۶۵ ریال رسید که نسبت به معاملات دیروز ۶۵ ریال افت داشت. قیمت دلار در این سامانه در آغاز معاملات امروز ۳۹ هزار و ۳۳ ریال بود.
نرخ مبادله یورو نیز امروز به ۴۲ هزار و ۱۴۷ ریال در زمان مخابره این خبر رسید که نسبت به میانگین معاملات دیروز ۴۲ ریال افت داشت.
قیمت فروش هر پوند انگلیس نیز امروز در سامانه سنا ۴۹ هزار و ۹۸۰ ریال ثبت شده است که نسبت به دیروز ۷۴۴ ریال رشد نشان می هد.
این در حالیست که تارنمای اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران قیمت هر دلار را ۳۸ هزار و ۹۵۰ ریال و هر یورو را ۴۲ هزار و ۳۹۰ ریال ثبت کرده است.

** تحولات بازار سکه
برپایه این گزارش، امروز هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم تا زمان مخابره این خبر بدون تغییر قیمت ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال باقی ماند اما هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با ۱۵ هزار ریال افزایش به ۱۱ میلیون و ۳۶۵ هزار ریال رسید.
در معاملات امروز ارزش سایر مسکوکات طلا اعم از نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی تغییر قیمت نسبت به دیروز نداشتند. هر قطعه نیم سکه پنج میلیون و ۹۶۰ هزار ریال، هر ربع سکه سه میلیون و ۱۱۰ هزار ریال و هر قطعه سکه گرمی یک میلیون و ۹۱۰ هزار ریال فروخته شد.
اتحادیه طلا قیمت اونس جهانی طلا را با سه دلار و ۱۰ سنت افزایش نسبت به دیروز یک هزار و ۱۷۲ دلار و ۲۰ سنت و قیمت طلای ۱۸ عیار را یک میلیون و ۱۲۳ هزار و ۸۸۰ ریال اعلام کرده است.
معاملات بازار ارز و سکه تا ساعت ۱۸ هر روز ادامه دارد و در بین ساعت ۱۳ تا ۱۴ به اوج می رسد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *