افزایش نرخ دلار و کاهش قیمت سکه بهار آزادی در بازار آزاد تهران

82340498-71236406

 صرافان ارز و سکه در معاملات امروز (شنبه) بازار آزاد تهران، هر دلار آمریکا را با ۲۴۲ ریال افزایش قیمت نسبت به پنجشنبه گذشته، ۳۹ هزار و ۴۰ ریال و هر قطعه سکه طلای بهار آزادی طرح جدید را با ۱۵ هزار ریال کاهش، ۱۱ میلیون و ۳۷۵ هزار ریال دادوستد کردند.

بر اساس معاملات ثبت شده در سامانه سنا که توسط صرافی های مجاز کل کشور انجام می گیرد، هر یورو تا لحظه تنظیم این خبر با ۳۵۶ ریال افزایش قیمت نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته (پنجشنبه، ۱۸ آذرماه) به ۴۲ هزار و ۳۶۶ ریال رسید و هر پوند انگلیس نیز با ۱۷۷ ریال افزایش، ۴۹ هزار و ۳۰۰ ریال فروخته شد.
همچنین اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران، امروز قیمت هر دلار را ۳۹ هزار و ۱۳۰ ریال و هر یورو را ۴۲ هزار و ۴۸۰ ریال اعلام کرده است.

** قیمت انواع مسکوکات طلا
برپایه اعلام این اتحادیه و تا لحظه انتشار این خبر، هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم با ۵۰ هزار ریال کاهش قیمت نسبت به پنجشنبه گذشته ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال، هر قطعه نیم سکه و هر ربع سکه بدون تغییر قیمت، به ترتیب پنج میلیون و ۹۳۰ هزار ریال و سه میلیون و ۷۰ هزار ریال دادوستد شد.
در معاملات امروز بازار آزاد، هر قطعه سکه یک گرمی با ۱۰ هزار ریال افت قیمت در مقایسه با پنجشنبه، یک میلیون و ۹۳۰ هزار ریال فروخته و هر گرم طلای ۱۸عیار، یک میلیون و ۱۲۲ هزار و ۷۲۰ ریال داد و ستد شد که ۱۰ هزار و ۱۲۰ ریال افزایش قیمت نشان می دهد.
براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران، هر اونس طلا نیز با ۱۴ دلار و ۶۰ سنت کاهش قیمت نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته، یکهزار و ۱۶۰ دلار و ۶۰ سنت قیمتگذاری شد.
محمد کشتی آرای رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن اشاره به نوسان رو به پایین نرخ اونس جهانی طلا در یک ماه اخیر، عبور از بحران های اقتصادی را بویژه در اروپا و آمریکا عامل اصلی آن عنوان کرد.
وی تصریح کرد: با عبور تدریجی از بحران های پیش گفته، شرایط اقتصادی جهان رو به بهبود و رونق است و همین مساله موجب بالا رفتن ارزش دلار و در نتیجه کاهش قیمت اونس جهانی شده است.
کشتی آرای با اشاره به کاهش میل جهانی برای سرمایه گذاری در طلا، یادآوری کرد: از هفته گذشته تاکنون هر اونس طلا با کاهش ۱۸ دلاری در ارزش مواجه شده و میانگین این کاهش در یک ماه گذشته به بیش از ۱۵۰ دلار رسیده است.

 

منبع : ایرنا


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *