تعامل سازنده قوا امری ضروری است

57388115

یک عضو فراکسیون امید تعامل سازنده میان قوای سه‌گانه را امری ضروری خواند و در عین حال گفت: تا زمانی که نگاه‌ها یکی نشود شاهد این تعامل جهت رسیدن به تصمیم واحد برای حل مشکلات کشور نخواهیم بود که این به تدبیر بزرگان نیاز دارد.

57388115

(برای مشاهده کامل خبر به ادامه مطلب مراجعه کنید)

بهروز بنیادی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: جلسات سران قوا به صورت منظم هر دو هفته و یا ماهانه برگزار می‌شود و آنها جلسات منظمی در حضور مقام معظم رهبری برای هماهنگی امور کشور برگزار می‌کنند،‌ لذا برگزاری نشست بین سران قوا برای تعامل بیشتر امری متداول است ولی باز هم لازم است که تعامل سازنده بیشتری بین قوا وجود داشته باشد.

وی توضیح داد: ضروری بودن تعامل سازنده بین قوای سه گانه موضوعی بدیهی و ضروری است. اما تا زمانی که نگاه ها برای حل مشکل و اتخاذ تصمیم واحد در کشور یکی نشود نمی‌توان انتظار حل مشکلات کشور را در سیری درست داشت. اینکه فقط قوا از یکدیگر نقد کنند و حتی حاضر به تشکر از یکدیگر برای انجام کارهای خوب انجام شده،‌ نشوند شاهد تکرار اتفاقاتی همچون اتفاقات چند روز گذشته بین سران قوا خواهیم بود.

این نماینده اصلاح طلب مجلس در ادامه با بیان اینکه مسئولان در قوای سه‌گانه باید در حیطه کاری خود به اظهار نظر بپردازند گفت: طبق قانون مجلس تنها جایی است که می‌تواند در مورد موضوعات مختلف اظهار نظر و بحث کند که علی رغم وجود این اصل قانونی در موارد متعدد مشاهده می‌شود که مسئولان در قوای دیگر رویکرد دیگری اتخاذ کرده و تنها به انتقاد از دولت می پردازندکه این روند باعث افزایش هجمه در دولت شده است.

به گفته وی، تمامی اتفاقات و مشکلات کشور را نباید به گردن دولت انداخت، چون نهادهای دیگر تصمیم گیری در کشور وجود دارند که ممکن است تصمیمات اشتباه آنها باعث بروز مشکل برای کشور شود. پس ابتدا لازم است تمامی قوا وظایف خود را به درستی انجام داده و به مردم پاسخگو باشند و اگر بنا بر نقد از یکدیگر است آن را به درستی و سازنده مطرح کنند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *