جرج مایکل در ۵۳ سالگی درگذشت

georgemichael1

خواننده و ترانه‌سرای تحسین‌شده بریتانیایی و یکی از موفق‌ترین هنرمندان موسیقی پاپ در ده‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ از دنیا رفت.

 به گزارش ملودی نیوز:  جرج مایکل خواننده پاپ و عضو سابق گروه “وم!” (Wham!) که در حدود چهار دهه فعالیت هنری، بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از آلبوم‌هایش به فروش رسید، یکشنبه در روز کریمسس در خانه خود در آکسفوردشایر از دنیا رفت. او ۵۳ ساله بود.

دلیل درگذشت مایکل به طور رسمی اعلام نشده است، اما مدیر برنامه‌های او گفت مایکل بر اثر ایست قلبی درگذشت.

جرج مایکل با نام اصلی گئورگیوس کریاکوس پاناییوتو، متولد ۱۹۶۳ در لندن بود و تبار یونانی داشت. او در ۱۹۸۱ گروه “وم!” را به همراه دوست دوران مدرسه‌اش اندرو ریجلی تأسیس کرد. ترانه‌های موفقی چون “Wake Me Up Before You Go Go”، ” Club Tropicana” و “کریسمس پیش” (“Last Christmas”) حاصل همکاری این دو بود.

مایکل در ۱۹۸۶ از ریجلی جدا شد و به تنهایی به فعالیت ادامه داد. “ایمان” اولین آلبوم مایکل سال ۱۹۸۷ به بازار آمد، بیش ۲۵  میلیون نسخه فروخت و برنده یک جایزه گرمی شد.

“Listen Without Prejudice Vol. 1″، آلبوم بعدی مایکل در ۱۹۹۰ منتشر شد و هرچند بسیار مورد توجه منتقدان قرار گرفت، اما به لحاظ فروش نتوانست به پای آلبوم “ایمان” برسد. برنامه‌های مایکل برای تولید آلبوم ” Listen Without Prejudice Vol. 2″ به نتیجه نرسید و “پیرتر” (۱۹۹۶)، آلبوم بعدی‌اش هم خیلی موفق نبود. “آهنگ‌هایی از قرن پیش” و “صبر” دو آلبوم بعدی مایکل به ترتیب در سال‌های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۴ منتشر شدند.

مایکل در سال‌های اخیر با افسردگی و مشکلات مربوط به مواد مخدر دست و پنجه نرم می‌کرد و گاهی اوقات نیز دچار مشکلات قانونی می‌شد.

او سپتامبر ۲۰۱۰ پس از برخورد اتوموبیلش با ویترین مغازه‌ای در لندن، به هشت هفته زندان و جریمه نقدی (۱۹۳۰ دلار) محکوم شد. مایکل در زمان رانندگی تحت تأثیر ماری‌جوانا بود و مقداری مواد مخدر نیز همراه داشت. او در ۲۰۰۷ نیز به رانندگی در حالت غیرطبیعی اعتراف کرد و در ازای جریمه این قانون‌شکنی، مدتی به انجام خدمات اجتماعی پرداخت.

مایکل در ۲۰۱۱ زمانی که مشغول برپایی تور کنسرت‌های خود بود، در وین به خاطر ابتلا به ذات‌الریه تا آستانه مرگ پیش رفت.

او در ۲۰۰۲ ترانه “به سگ شلیک کن” را نوشت و اجرا کرد و در آن همکاری آمریکا و بریتانیا را در حمله به عراق مورد انتقاد قرار داد. در ویدئوکلیپ این ترانه تونی بلر به صورت یک سگ تصویر شده که همه جا همراه صاحبش (جرج بوش) است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *