دوستی‌های مجازی، محدود شود

82340232-71236324

 رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا نیروی انتظامی به کاربران در شبکه های اجتماعی توصیه کرد تا دوستی های مجازی خود را محدود کنند چرا که برخی از این کاربران به هر درخواست دوستی، پاسخ مثبت می دهند.

 از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ‌ علی نیک‌نفس تاکید کرد:مهم ترین نکته‌ای که کاربران در بستر شبکه‌های اجتماعی باید رعایت کنند محدود سازی دوستی‌هاست. بسیاری از اسامی و عکس‌ های موجود در شبکه‌های اجتماعی جعلی و سرقتی است و حتی برخی در خصوص جنسیت خود نیز صادق نیستند.
وی ادامه داد: با توجه به این موضوع، ضرورت دارد کاربران به هر درخواست دوستی پاسخ مثبت ندهند و برای هر کسی درخواست دوستی نفرستند.
سرهنگ نیک‌نفس اظهار کرد:برخی کاربران فکر می‌کنند هر چه دایره دوستان آنها در شبکه‌های اجتماعی گسترده‌تر باشد بهتر دیده و شناخته می‌شوند. این امر اشتباه است چرا که این شناخته شدن برای کاربر چه سودی دارد؟ این در حالی است که تهدیدات و زیان‌های آن بسیار بیشتر از منفعت‌ آن است.
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا با بیان اینکه برخی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی با شناختن دوستان قدیمی خود که سال‌ها از آنها خبری نداشته ‌اند درخواست دوستی می ‌فرستند، گفت: این امر اشتباه است چرا که در این سال‌ها احتمال تغییر او وجود دارد و شاید او دچار مشکلات اخلاقی شده و حتی در محاکم قضایی پرونده داشته باشد چرا باید بدون دانستن این امر فقط به صرف دوستی‌های گذشته دوباره با این افراد ارتباط برقرار کرد.
وی ادامه داد: این قبیل دوستی ‌ها می ‌تواند خطر آفرین باشد همانگونه که در یک پرونده در سال ۹۳ شاهد بودیم که یک دوست قدیمی در پی ارتباط دوباره اقدام به قتل مادر، همسر و فرزند هفت ساله دوست خود کرده بود؛ لذا کاربران در پاسخ به درخواست دوستی‌ها باید بسیار مراقب باشند تا در دام مجرمان سایبری گرفتار نشوند.
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا گفت: پلیس فتا از تمام کاربران می‌خواهد در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی Cyberpolice.ir لینک ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا اعلام کنند.

منبع : ایرنا


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *