شانس موفقیت پرسپولیس در آسیا بیشتر است.

2137092_928

با فرزاد آشوبی که مدتی است از دنیای بازیگری خداحافظی کرده و به دنیای مربی گری رو آورده است، در رابطه با شرایط تیم هایمان در جام باشگاه های آسیا گفت و گویی انجام دادیم.

به گزارش ملودی نیوز:  نظرات آشوبی را در مورد حضور نمایندگان ایران در جام باشگاه های آسیا را در زیر بخوانید:

*با توجه به شرایط  و بازیکنانی که تیم های استقلال تهران و خوزستان، پرسپولیس و ذوب آهن دارند آن ها را در جام باشگاه های آسیا که پیش روست چطور پیش بینی میکنید؟

بین تیم های حاضر با توجه به روندی که در لیگ دارند، شانس موفقیت پرسپولیس خیلی بیشتر است و دلیل عمده این موفقیت شخص برانکو است که خیلی خوب تیمش را مدیریت می کند و یک فرمانده مقتدر و در عین حال مهربان است که توانسته پرسپولیس را به خوبی هدایت کند در ضمن حواشی سرخ پوشان تهران به نسبت خیلی تیم ها، کمتر است.

*از نظر شما استقلال در پلی آف موفق به پشت سر گذاشتن السد قطر و صعود به مرحله گروهی میشود یا خیر؟

پتانسیل فوتبال ما بالاست ممکن است که تیمی در کوتاه مدت نتیجه خوبی بگیرد اما این قضیه پایدار نیست و اگر شرایط تغییر کند و خوب نباشد ممکن است نتایج خوب  تیمی ادامه دار نباشد بنابراین باید تفکراتمان را عوض کنیم و از فوتبال موفق دنیا الگو بگیریم، نباید صرفا به فوتبال خودمان و پیرامون خودش اکتفا کنیم. برای همین گفتم که پرسپولیس به نسبت تیم های دیگر میتواند موفق تر باشد زیرا مربی قوی در اختیار دارد.

*آیا احتمال کاهش سهمیه ایران در جام باشگاه های آسیا با کسب نتایج ضعیف در این دوره از رقابت ها وجود دارد؟ با توجه به اینکه امسال سهمیه ایران در آسیا به صورت ۲+۲ است!

مسلما شاخص ها را ای اف سی تعیین میکند اما ما به غیر از فاکتور تماشاگر و استعداد که داریم در مسائل دیگر، از بیشتر جاهای دنیا عقب هستیم و مثلا اگر یکی از شاخص های ای اف سی مسائل سخت افزاری باشد ما امتیازات زیادی را از دست میدهیم زیرا در زمینه امکانات ضعف داریم.

*از بحث لیگ قهرمانان آسیا که فاصله بگیریم میرسیم به بحث مربیگریتان؛ دنیای مربی گری چگونه است؟

دوره سی مربی گری را در کنار بچه های سابق ملی و لیگ برتری سپری کردم و تقریبا حدود سه ماه است که به عنوان کمک مربی در تیم راه آهن و در کنار پاشازاده هستم. فعلا نیاز دارم که یاد بگیرم  زیرا مربی گری با بازی کردن تفاوت های خیلی زیادی دارد، یک مربی باید مدیر و یا حتی روان شناس بزرگی باشد بنابراین نیاز به کسب تجربه و آزمون و خطا دارد.

*آیا از الگوی خاصی در زمینه مربی گری پیروی میکنید؟

از شخص خاصی پیروی نمیکنم اما سبک کاری، بیان و دیدگاه فنی پپ گواردیولا را دوست دارم. البته به کسانی مثل کونته یا دیگو سیمونه نیز علاقه مندم اما شخص خاصی را کامل الگوی خودم قرار نمیدهم و سعی میکنم نکات خوب هر مربی را برداشت کنم.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *