فرمانده کل سپاه پاسداران: ما امروز بیش از گذشته به هیأت های اندیشه ورزی در بسیج احتیاج داریم

1431002907759_isna-19-th3

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما امروز بیش از گذشته به هیأت های اندیشه ورزی در بسیج احتیاج داریم تا بتوانیم حضور سازمان بسیج در عرصه های مختلف فعالیت اش را هرچه بیشتر تقویت کنیم.

به گزارش ایسنا، سردار محمدعلی جعفری عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق و جدید سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه زحمات سردار نقدی در طول هشت سال گذشته در بسیج نیازی به گفتن ندارد اظهار کرد: وی توفیقات زیادی در این راه داشته اند و خلوص و تقوای ایشان و اقداماتی که در بسیج انجام داده اند مشهود است.

وی با اشاره به اینکه رهبری انتظارات مختلفی از بسیج دارند اظهار کرد: تشکیل هیأت های مختلف اندیشه ورزی در عرصه های گوناگون بسیج یک نیاز قطعی برای بسیج است؛ چرا که ما امروز در مقطعی حساس از انقلاب قرار داریم که پیچیدگی های زیادی دارد و انقلابی عمل کردن و درک اندیشه انقلابی وابسته به اعتقادات و سطح ایمان افراد در جامعه شده است.

فرمانده سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی تاکید کرد:‌با وجود دشمنی دشمنان خارجی و داخلی علیه انقلاب و اهداف و راه هایش حرکت کردن در مسیر انقلاب امری دشوار شده است، تا جایی که در سالهای اخیر شاهد ریزش هایی از سوی کسانی بودیم که به هیچ وجه انتظارش را نداشته و نداریم که آن‌ها از ادامه راه منصرف شوندکه البته این موضوع دلیل سختی ها و پیچیدگی های ادامه راه انقلاب است.

جعفری با بیان اینکه پویایی انقلاب و زنده بودن آن نیازمند توجه هر چه بیشتر به فرامین رهبری در زمینه تشکیل بسیج همگانی کشور دارد، اظهار کرد: پویایی انقلاب و زنده بودن آن و شور و حال انقلابی که امروز در مردم ما وجود دارد ، در شرایطی که دشمنی دشمنان خارجی و داخلی علیه انقلاب و بسیج بیشتر و بیشتر شده است ، در حال گسترش و افزایش است و این نیروهای انقلاب هستند که با کارهایشان می‌توانند راه انقلاب را ادامه دهند و به آن خدمت کنند.

وی ادامه داد: وجود بسیج ۲۵ میلیونی که امروز به عنوان یکی از خدمات سردار نقدی در بسیج به شمار می رود ، در شرایطی قرار دارد که حتی عده ای از مردم جامعه هم در بسیج فعالیت می‌کنند اما نمی‌خواهند نامشان به عنوان عضوی از این سازمان ثبت شود تا همواره گمنام بمانند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه عرصه بسیج و بسیجی بودن عمل کردن به اهداف انقلاب و حفظ ارتباط مستقیم با خطوط آن است اظهار کرد: خدا را شاکریم که توفیقی در این راه بزرگ به دست آورده ایم تا با نصرت و یاوری حق روز به روز بیشتر از گذشته در برآورده ساختن تدابیر رهبری در زمینه بسیج عمل کنیم.

جعفری با اشاره به انتظارات مختلف رهبری از سازمان بسیج اظهار کرد: رهبری انتظارات مختلفی از بسیج دارند که از بین آن‌ها نقش آفرینی این سازمان در عرصه علم، دفاع، فرهنگ و خدمت به مردم است که در این زمینه تشکیل هیأت های مختلف اندیشه ورزی در زمینه‌های گوناگون فعالیت بسیج یک نیاز قطعی است.

وی ادامه داد: ما برای اینکه درست عمل و در مسیر انقلاب حرکت کنیم بیش از پیش به هیأت های اندیشه ورزی و شکل گیری آن‌ها نیازمندیم؛ چرا که در طول ۳۷ سال گذشته هر چه به سمت آینده حرکت کردیم  دیدیم  که بسیجی بودن و بسیجی ماندن سخت تر از گذشته شده است.

جعفری با اشاره به تهدیدات مختلف غرب علیه نظام اسلامی اظهار کرد: هرچه تهدیدات غربی ها از عرصه اقتصاد و سیاست به سمت تهدیدات نرم در زمینه فرهنگ و جامعه می رود، عمل کردن به تکلیف و یا حتی شناخت آن سخت و سخت تر می‌شود و امروز حضور در صحنه های مختلف انقلاب احتیاج اخلاصی بالاتر و سنجیده تر از دوران دفاع مقدس دارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ابراز امیدواری نسبت به شکل گیری هیأت های اندیشه ورزی در سازمان بسیج اظهار کرد: با توجه به موارد گفته شده احتیاج به شکل گیری هیأت های اندیشه ورزی بیش از گذشته شده است و امیدوارم سردار غیب پرور که مسئولیت سازمان بسیج به ایشان محول شده است بتوانند با راه اندازی این هیأت ها ارائه گزارشی از اقدامات آن ها اثربخش بودن این راهکار را در سازمان بسیج نشان دهند.

وی با بیان اینکه اثرگذاری بسیج در عرصه های مختلف باید محسوس تر از گذشته باشد اظهار کرد: مردم باید اثرگذاری بسیج را در عرصه های مختلف درک و فهم کنند و ما ناچاریم که در این راه از تفکر راهبردی بهره گیریم و تمرکزمان را به اقدامات اثربخش و راهبردی محدود کنیم که البته با توجه به گستردگی عمل بسیج، انتظارات فراوانی از این سازمان وجود دارد .

جعفری با بیان اینکه گاهی برخی مسئولان اعتراض می‌کنند که چرا حیطه اقدامات بسیج این چنین وسیع است، اظهار کرد: برخی مسئولان اعتراض می‌کنند که چرا حیطه اقدامات بسیج تا این اندازه گسترده است ما نیز در پاسخ می گوییم که این نیاز انقلاب است و چاره ای جز این وجود ندارد. ما بر منابع و ظرفیت هایمان تمرکز کرده ایم و راهکارهای مفید و سودمندی را برای عملی شدن اهداف انقلاب در نظر داریم که پیدایش چنین راهکارهایی نیاز به هم اندیشی دارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه در کنار هیأت های اندیشه ورزی ، هیأت های رصد گری نیز لازم است ، اظهار کرد: ما نیازمند این هستیم که با تشکیل هیأت های رصدگری ، به رصد کردن شرایط بپردازیم تا مشخص شود که برای رسیدن به یک نتیجه بهتر باید از چه راه و شرایطی استفاده کرد که نتیجه آن در جامعه نیز دیده شود.

وی با بیان اینکه جابجایی مدیریتی و مسئولیتی را در بسیج به فال نیک می گیریم اظهار کرد: بسیج باید حرکت رو به رشد خود را ادامه دهد و سردار نقدی نیز به مسئولیت جدید خود به عنوان معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه از بسیج جدا نشده اند چرا که تمرکز سپاه برای مقابله با جنگ نرم بر عهده معاونت فرهنگی ، اجتماعی ماست.

جعفری همچنین با اشاره به کارنامه سردار غیب پرور در گذشته اظهار کرد: سردار غیب پرور با وجود مسائل مختلف سیاسی و اجتماعی در استان فارس اقدامات خوبی در مدیریت بسیج این استان داشتند و همین احساس خوب ایشان بوده است که باعث شد از رده های پایین تر بسیج به بالاترین سطح آن برسد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان با اشاره به نقش های سه گانه سازمان ستاد بسیج اظهار کرد: ستاد سازمان بسیج یک هویت ندارد بلکه دارای سه هویت است که از آن میان یکی همان هویت ستادی این سازمان به عنوان عمل کننده در سراسر کشور است  و هویت دیگر اش نیز تمرکز این ستاد در مرکزیت بسیج است که نقش تعیین کننده بر عهده دارد و همچنین ماهیت سوم این ستاد نیز همان مقابله با جنگ نرم است که از سوی سپاه در همین ستاد پیگیری می‌شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *